برگزاری قرعهکشی لیگهای برتر کشتی آزاد و فرنگی/ دبیر: تیمهایی که پول ندارند کنار بکشند
تاریخ انتشار: ۲۰ مهر ۱۴۰۰ | کد خبر: ۳۳۳۶۶۲۳۵
قرعهکشی بیست و یکمین دوره لیگهای برتر کشتی آزاد و فرنگی باشگاههای کشور انجام شد. - اخبار ورزشی -
به گزارش خبرگزاری تسنیم و به نقل از سایت فدراسیون کشتی، مراسم قرعه کشی بیست و یکمین دوره لیگهای برتر کشتی آزاد و فرنگی باشگاههای کشور بعد از ظهر امروز در محل دانشکده تربیت بدنی دانشگاه تهران برگزار شد.
بیشتر بخوانید:
اخباری که در وبسایت منتشر نمیشوند!
لیگ برتر کشتی فرنگی با حضور 16 تیم در چهار گروه 4 تیمی به شرح زیر قرعه کشی شد:
گروه الف: رعد پدافند ارتش، شهرداری مسجد سلیمان، شهدای امین آباد ری، فولادین ذوب آمل
گروه ب: دانشگاه آزاد اسلامی، خراسان جنوبی، سید بابل، شهدای مدافع حرم قم
گروه ج: سینا صنعت ایذه، رهپویان شهید سلیمانی، رضا پویش جنوب، جوانان البرز
گروه د: زاگرس کردستان، سازین سعید اندیمشک، هیئت کشتی لرستان، آریوبرزن بهبهان
لیگ برتر کشتی فرنگی آزاد با حضور 14 تیم در چهار گروه 4 تیمی به شرح زیر قرعه کشی شد:
گروه الف: سهند ارس، آکادمی کشتی نادری خادم، هیئت کشتی لرستان
گروه ب: صنایع مازندران، ستارگان ساری، خراسان جنوبی، مقاومت تهران
گروه ج: دانشگاه آزاد اسلامی، شهید صدرزاده، فرم دمای اراک، جوانان البرز
گروه د: فولادین ذوب آمل، پاس ناجا، آلومینیوم حکمتی
علیرضا دبیر رئیس فدراسیون کشتی در این مراسم گفت: تیمهایی که پول ندارند کنار بکشند. لیگ باید محل درآمدی برای کشتیگیران باشد و اگر قرار باشد تیمها در رسانهها دیده شوند، باید برای آن هزینه کنند. اگر کشتیگیری برایتان کشتی نگرفت پولش را ندهید، اما اگر کشتی گرفت باید پولش را بدهید و رعایت مسائل اخلاقی را داشته باشید و حقشان را بدهید.
رئیس فدراسیون کشتی تصریح کرد: لیگ محل مناسبی برای کسب درآمد کشتیگیران است. تیمی که 3 یا 4 میلیارد هزینه میکند مطمئنا سرگروه میشود، نه تیمی که 200 میلیون هزینه کرده است. اگر لیگ سال قبل را راه نمیانداختیم، نمیتوانستیم به افتخاراتی که امسال در المپیک کسب کردیم برسیم و یادمان باشد که حتما در لیگف داوری و اشتباه وجود دارد اما از شما میخواهم که گذشت کنید تا کشتی خراب نشود.
لیگ برتر کشتی از اواخر مهرماه آغاز میشود که برنامه آن متعاقبا اعلام خواهد شد.
کاوه: درستکار نشان داد چقدر مربی خوبی است؛ رفقای خودشان توانمند نبودند/ کشتیگیران از این 4 نفر درس بگیرندانتهای پیام/
منبع: تسنیم
کلیدواژه: کشتی آزاد کشتی فرنگی کشتی کشتی آزاد کشتی فرنگی کشتی برتر کشتی قرعه کشی
درخواست حذف خبر:
«خبربان» یک خبرخوان هوشمند و خودکار است و این خبر را بهطور اتوماتیک از وبسایت www.tasnimnews.com دریافت کردهاست، لذا منبع این خبر، وبسایت «تسنیم» بوده و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه درخواست حذف این خبر را دارید، کد ۳۳۳۶۶۲۳۵ را به همراه موضوع به شماره ۱۰۰۰۱۵۷۰ پیامک فرمایید. لطفاً در صورتیکه در مورد این خبر، نظر یا سئوالی دارید، با منبع خبر (اینجا) ارتباط برقرار نمایید.
با استناد به ماده ۷۴ قانون تجارت الکترونیک مصوب ۱۳۸۲/۱۰/۱۷ مجلس شورای اسلامی و با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع خبر و کاربران است.
خبر بعدی:
قهرمانی مازندران در رقابتهای کشتی فرنگی نونهالان کشور
به گزارش خبرگزاری صدا و سیمای مازندران، رقابتهای کشتی فرنگی نونهالان قهرمانی کشور روزهای ۱۰ و ۱۱ اردیبهشت ماه در سالن شهدای هفتم تیر تهران برگزار شد.
در پایان این رقابتها مازندران با ۱۵۴ امتیاز به عنوان قهرمانی رسید و تیمهای خوزستان با ۱۱۹ امتیاز و لرستان با ۹۳ امتیاز دوم و سوم شدند.
نتایج اوزان مختلف:
۳۵ کیلوگرم: ۱- علی اصغر صبوری نژاد (کهگیلویه و بویراحمد) ۲- سجاد محمدی (اروند) ۳- مهدی چاره اندیش (خوزستان) و مهدی شکری (توابع تهران))
۳۸ کیلوگرم: ۱- محمد پورابراهیمی (کهگیلویه و بویراحمد) ۲- علی چیت گران (مازندران) ۳- میررپوریا عزیزی (اردبیل) و علی اسماعیلی (سهمیه خوزستان)
۴۱ کیلوگرم: ۱- محمدامین آذرپیرا (کرمان) ۲- علی فتحیان (لرستان) ۳- ابوالفضل چیت گران (مازندران ۹ و محمدامین خشنودفر (سهمیه خوزستان)
۴۴ کیلوگرم: ۱- بنیامین رستگار (فارس) ۲- مهدی قلندی (مازندران) ۳- مبین زراعتی (اصفهان) و امیررضا حنفی (البرز)
۴۸ کیلوگرم: ۱- امیر کاظمی (خوزستان) ۲- یاسین دهستانی (مازندران) ۳- محمدمهدی رجانی (لرستان) و امیرمهدی حاجی وند (سهمیه خوزستان) ۵- امیرعباس اخوان (مازندران) و عرشیا موسوی (اردبیل)
۵۲ کیلوگرم: ۱- امیرعلی مجازی (کرمان) ۲- امیررضا طهاسب پور (مازندران) ۳- علیرضا حیدری (خوزستان) و امیرسام جعفری راد (مازندران)
۵۷ کیلوگرم: ۱- ابوالفضل ظهیری (اصفهان) ۲- آرمین قولی گله (خوزستان) ۳- محمدرضا مهدوی (تهران ب) و رضا جلیلی (لرستان)
۶۲ کیلوگرم: ۱- مهدی غلامیان (فارس) ۲- کورش عبدولی (اروند) ۳- آرمین قاسمی (کهگیلویه و بویراحمد) و محمدامین رحیمی (لرستان)
۶۸ کیلوگرم: ۱- سید اسماعیل نبوی (مازندران) ۲- علی احمد شمشیری (توابع تهران) ۳- اهورا نوروزی (فارس) و محمدجواد عبدولی (سهمیه خوزستان) ۵- علی رضا سلطانی (تهران) و امیرعلی امیرپور (سهمیه مازندران)
۷۵ کیلوگرم: ۱- امیرحسین علوانی (سهمیه خوزستان) ۲- نوید سعیدیان (خوزستان) ۳- ابوالفضل صحت (اصفهان) و امیررضا مهری (مازندران)
۸۵ کیلوگرم: ۱- امیرحسین بختیارنژاد (البرز) ۲- ایمان قمی (سهمیه مازندران) ۳- عرشیا زنگنه (تهران) و امیرمحمد جاوری (سهمیه خوزستان)
۱۰۰ کیلوگرم: ۱- محمدمهدی دروگر (گلستان) ۲- مهدی کاظمی (لرستان) ۳- علی اکبر آکو (مازندران) و ایلیا خردمند (کهگیلویه و بویراحمد)
رده بندی تیمی: ۱- مازندران ۱۵۴ امتیاز ۲- خوزستان ۱۱۹ امتیاز ۳- لرستان ۹۳ امتیاز ۴- اصفهان ۸۳ امتیاز ۵- فارس ۸۱ امتیاز ۶- کهگیلویه و بویراحمد ۸۰ امتیاز ۷- البرز ۶۴ امتیاز ۸- کرمان ۶۰ امتیاز ۹- اروند ۵۰ امتیاز ۱۰- توابع تهران ۴۵ امتیاز ۱۰- تهران ۴۵ امتیاز